Lietuviai emigruoja, IT verslo rinka traukiasi


Vis daugiau lietuvių išvyksta į kitas šalis ne tik dirbti, bet ir gyventi. Vis daugiau žmonių praranda norą gyventi Lietuvoje dėl didelio nedarbo, sunkios ekonominės situacijos.

Tokia situacija verčia stipriai sunerimti Lietuvos IT verslo atstovus, o tiksliau informacinių portalų savininkus. Nors lietuviai ir Anglijoj ar Airijoj išlieka lietuviais ir daugiau mažiau užsuka į lietuviškus internetinius puslapius, tačiau su laiku jie labiau įsitraukia į tos užsienio valstybės kultūrą, tradicijas, pramogas. Automatiškai daugiau informacijos pradeda ieškoti tos šalies puslapiuose ir pradeda skaityti tos šalies naujienas.

Užsienyje gyvenantys lietuviai nepamiršta pačių didžiausių informacinių portalų, tuo tarpu mažesniems puslapiams automatiškai potencialių lankytojų skaičius mažėja. Mažesnis lankytojų skaičius – mažesnės pajamos iš reklamos.

Tad ši mūsų piliečių emigracija į kitas pasaulio šalis turės įtakos ir mums, IT verslo atstovams. O dar žinant, kad ir taip mūsų Lietuvos rinka labai maža lyginant su JAV, Ispanijos ar Didžiosios Britanijos, tad realu, kad vis daugiau IT verslo atstovų patrauks į tarptautines rinkas, kur interneto vartotojų skaičius n kartų didesnis, o ir reklamos kainos kur kas aukštesnės.


Related posts

2 Thoughts to “Lietuviai emigruoja, IT verslo rinka traukiasi”

  1. Rokas

    Deja.. gaila bet tai tiesa..

  2. […] Lietuvoje gilėja ekonominė krizė ir toliau traukiasi vidaus rinka, tačiau vis dar atsiranda aktyvių, verslių žmonių norinčių kurti savo […]

Leave a Comment